Uprzejmie informujemy iż od  1 kwietnia 2018 roku będziemy świadczyć usługi rehabilitacyjne w ramach kontraktu z NFZ.

Blizna to pamiątka po interwencji chirurgicznej lub innym uszkodzeniu skóry. To, jak wygląda zależy od przyczyny jej powstania, miejsca na ciele, czasu gojenia oraz indywidualnych skłonności do bliznowacenia.Nadrzędną i konieczną rzeczą jaką powinniśmy robić od pierwszych dni jej powstawania jest mobilizacja.Praca z blizną, to nie tylko uelastycznianie samej blizny, ale także manualne opracowanie okolicy blizny, a więc otaczającej ją powięzi i mięśni.Niezależnie od tego czy Twoja blizna jest “świeża”, czy masz ją od wielu lat, jeśli do tej pory nigdy nie była poddana mobilizacji warto zgłosić się z nią do fizjoterapeuty. Blizny, szczególnie te w jamie brzusznej i podbrzuszu (np. po cięciu cesarskim czy wyrostku robaczkowym) są jak „supeł” na elastycznie pracującej taśmie mięśniowej naszego ciała. Nie pozwalają na sprawną pracę taśm mięśniowych, przez co mogą powodować inne dolegliwości, niekiedy oddalone od samej przyczyny (blizny).
Jeśli odczuwasz znaczne dolegliwości bólowe, masz ograniczenia ruchomości w kończynach i masz na swoim ciele blizny, nie czekaj i już dziś zgłoś się do nas na rehabilitację, której jednym z elementów będzie praca z dającą wiele ograniczeń i przeciążeń w narządzie ruchu blizną.

Oprócz rehabilitacji osób dorosłych zajmujemy się także rehabilitacją dzieci i niemowląt.


Rehabilitujemy m.in. dzieci z tzw. grupy ryzyka neurologicznego, dzieci z porażeniem mózgowym, z kręczem szyi, wadami postawy, skoliozą oraz wadami stóp.
Rehabilitacja naszych małych pacjentów prowadzona jest wielokierunkowo, wieloprofilowo, z wykorzystaniem najnowszych metod. Każdą rehabilitację poprzedza dokładna analiza stanu zdrowia i poziomu rozwoju dziecka. Następnie zostaje zaproponowana indywidualnie dobrana terapia. Nie odkładaj terapii na później. Dla jednego dziecka to faktycznie będzie czas na obserwacje, ale dla drugiego ostatnia szansa na wsparcie i efektywną terapię.

Dokuczają ci problemy z kręgosłupem lub niedoleczona kontuzja? Twoje dzieci mają problemy z prawidłową postawą ciała?

Masaż głęboki jest rodzajem terapii skupiającej się na  przywracaniu prawidłowego stanu głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej.Jest on wyjątkowo skuteczny w przypadku przewlekłych napięć w różnych strefach, znakomicie sprawdza się m.in. w przypadku sztywności karku, przy napięciach dolnego odcinka pleców czy bolesnym barku. W przypadku przewlekłego napięcia czy przy uszkodzeniu mięśni na tkance pojawiają się zrosty (pasma tkanki które są bolesne, sztywne)- mogą one występować zarówno na poziomie mięśni, ścięgien jak i więzadeł. Zrosty te mogą blokować krążenie i wywoływać ból, powodować ograniczenie ruchu, mogą być również przyczyną stanów zapalnych Masaż głęboki poprzez rozluźnienie, wydłużenie i zlikwidowanie zrostów oraz nieprawidłowych wzorców ruchowych w układach tkanek  znosi ból i przywraca prawidłowy zakres w najbardziej efektywny i najmniej obciążający pacjenta sposób.